Polacy o krok od podium Młodzieżowych ME w hokeju halowym

Tylko Polacy nie stracili punktu w pierwszym dniu 14. Młodzieżowych Mistrzostw Europy w hokeju halowym w Toruniu. W grupie B najpierw pokonali Portugalczyków 7:2 (2:1). 2 bramki strzelił zawodnik miejscowego Pomorzanina Arkadiusz Rutkowski (27, 29), a po jednej: Damian Jarzembowski ze Stelli Gniezno (16), Jacek Kurowski (20) z LKS Rogowo oraz trzej hokeiści LKS Gąsawa -  Mateusz Mazany (24), Mateusz Ulatowski (30) i Robert Gruszczyński (40). Obydwa gole dla rywali Jose Santos (20, 26). O wysokim zwycięstwie zadecydowała skuteczność biało-czerwonych w II połowie mimo, że przy stanie 4:2 Rutkowski nie wykorzystał karnego.

W drugim spotkaniu Rosja pokonała Turcję 5:3 (3:1). W serii wieczornej najpierw Portugalia zwyciężyła Turcję 4:2 (1:2), a w ostatnim piątkowym meczu Polska, po wyrównanym spotkaniu, wygrała 2:1 (1:1)z Rosją. Na 1:1 przed przerwą wyrównał Kurowski, a zwycięskiego gola strzelił Jarzembowski. Dzięki wygranej Polacy są o krok od podium MME. Awans do czwórki da im nawet w sobotę rano (godz. 10.10) remis z Turkami. Kolejność w grupie B: 1. POLSKA 2 6 9-3, 2. Rosja 2 3 6-5, 3. Portugalia 2 3 6-9, 4. Turcja 2 0 5-9.

Wyniki równorzędnej grupy A: Austria (broniąca tytułu) - Szwajcaria 2:2 (1:0), Białoruś - Ukraina 5:1 (3:0), Szwajcaria - Ukraina 7:0 (2:0), Austria - Białoruś 4:0 (2:0), 1. Szwajcaria 2 4 9-2, 2. Austria 2 4 6-2, 3. Białoruś 2 3 5-5, 4. Ukraina 2 0 1-12.