Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Jutro start II Rundy Ligi Światowej w hokeju na trawie

włącz .

17 stycznia w Singapurze start II Rundy Ligi Światowej FIH w hokeju na trawie mężczyzn. Zarazem etapu kwalifikacji olimpijskiej do igrzysk w Rio de Janeiro. W azjatyckim turnieju uczestniczy 18-osobowa reprezentacja Polski.

Siedmiu zawodników jest z Grunwaldu Poznań: Paweł Bratkowski, Piotr Kozłowski, Adrian Krokosz, Karol Majchrzak, Mateusz i Michał Poltaszewscy oraz Maciej Wejerowski. Dwóch z Pomorzanina Toruń: Krystian Makowski i Michał Raciniewski. Poza tym w reprezentacji znaleźli się: Arkadiusz Brożek (Start 1954 Gniezno), Adam Chwalisz (AZS Politechnika Poznańska), Tomasz Górny (SV Rheydter Moenchengladbach, Niemcy), Mateusz Hulbój (AZS AWF Poznań), bramkarz Arkadiusz Matuszak (HC Schaerweijde, Holandia), bramkarz Maciej Pacanowski (LKS Rogowo), Tomasz Wachowiak (Warta Poznań), Philipp Weide (SW Neuss, Niemcy) i Bartosz Żywiczka (HC Bowdon, Anglia). Po poprzedzającym turniej w Singapurze zgrupowaniu w Kuala Lumpur (28 grudnia 2014 - 12 stycznia 2015) do kraju musiał powrócić 2 zawodników: Mikołaj Gumny (AZS AWF Poznań) i Sebastian Sellner (Pomorzanin Toruń).

„ Tuż przed bardzo ważną imprezą Ligi Światowej - powiedział trener reprezentacji Polski Karol Śnieżek – dane nam było przygotowywać się do niej w bezpośrednim sąsiedztwie Singapuru. Ćwiczyliśmy w dobrych warunkach. Rezultaty spotkań kontrolnych z których tylko pierwsze, krótko po przylocie do stolicy Malezji, przegraliśmy oraz jedno zremisowaliśmy, a pozostałe, w tym z silną reprezentacją gospodarzy, wygraliśmy nastrajają nas optymistycznie. Wiemy jednak, że sparingi to nie to samo co mecze o punkty. Aby awansować do III Rundy LŚ i prolongować szanse walki o start w Rio musimy się znaleźć w pierwszej trójce w Singapurze. Poprzednio nasza reprezentacja startowała w igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Faworytami są zespoły azjatyckie – Japonia i Malezja. Obydwie są od nas wyżej w rankingu FIH (Międzynarodowej Federacji Hokeja). Choć termin imprezy nam nie sprzyja liczymy, że zrealizujemy nasz plan.”

Polska w grupie B w Singapurze zagra w pierwszej fazie turnieju z: Meksykiem (17 bm.), Japonią (18 bm.) i Bangladeszem (20 bm.). W równorzędnej grupie A znalazły się: Malezja, Oman, Ukraina i Singapur. Po dniu przerwy 22 bm. bardzo ważne ćwierćfinały, które trzeba wygrać aby znaleźć się w czwórce najlepszych. Każdy w nich ma taką szansę, Nawet ostatnie drużyny z grup. Potem 23 stycznia mecze o miejsca 5-8, a dzień później o lokaty 1-4. Wreszcie 25 bm. spotkania o miejsca w końcowej klasyfikacji.

Andrzej Kuczyński