Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Pokonali hokeistów Malezji

włącz .

Czołowa azjatycka reprezentacja - Malezja (13. w rankingu FIH - Międzynarodowej Federacji Hokeja) uległa wczoraj Polsce (18, FIH) 3:4 (0:1) w drugim kontrolnym spotkaniu w hokeju na trawie w Kuala Lumpur. Bramki dla biało-czerwonych strzelili: zawodnicy Grunwaldu Poznań - Karol Majchrzak 2 (40, 59) i Maciej Wejerowski oraz wychowanek Siemianowiczanki, aktualnie hokeista AZS AWF Poznań - Mateusz Hulbój (51).

Dwa dni wcześniej Polacy zremisowali z Malezją w Kuala Lumpur 4:4. Jeszcze przed zakończeniem zgrupowania w malezyjskiej stolicy (12 stycznia) ekipa trenera Karola Śnieżka zmierzy się z młodzieżową reprezentacją tego kraju.

Potem Polacy przeniosą się do Singapuru. Tam czeka ich udział w turnieju II Rundy Ligi Światowej (17 - 25 bm.), zarazem kwalifkacji olimpijskiej. W grupie B zmierzą się kolejno z: Singapurem, jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w tej imprezie - Japonią i Bangladeszem. W równorzędnej grupie A znalazły się zespoły: Malezji, Omanu, Ukrainy i Fidżi. Aby znaleźć się w pierwszej trójce turnieju premiowanej awansem do kolejnego etapu walki o start w Rio czyli III Rundy LŚ Polacy muszą wygrać w ćwierćfinale i półfinale.

Przed imprezą w Singapurze nasza reprezentacja zagra jeszcze jeden lub dwa sparingi z zespołami z drugiej grupy. Najprawdopodobniej z Omanem i Fidżi.

(AK)