Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Zwycięstwo w Kuala Lumpur

włącz .

Po porażce 3:5 w ostatnim dniu minionego roku w spotkaniu kontrolnym z reprezentacją uniwersytecką Kuala Lumpur w nowym roku 2015 reprezentacji Polski seniorów w hokeju na trawie poszło lepiej. Biało-czerwoni wygrali z tym samym zespołem 2 bm.2:0 (1:0). Gole zdobyli: Krystian Makowski (4)i Mateusz Hulbój (42).

Podczas zgrupowania w Kuala Lumpur Polaków czekają jeszcze 3 spotkania kontrolne: 4 i 6 bm. z reprezentacją tego kraju seniorów oraz 9 bm. z reprezentacją młodzieżową.

Zgrupowanie w Kuala Lumpur poprzedza start w turnieju II Rundy Ligi Światowej w Singapurze (17 - 25 stycznia 2015 r.) będącym kwalifikacją do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Tam w grupie Polacy zagrają kolejno z: Singapurem, jednym z faworytów imprezy - Japonią oraz Bangladeszem. W równorzędnej drugiej grupie znalazły się: Malezja, Oman, Ukraina i Fidżi. Chcąc awansować do najlepszej trójki turnieju i - w perspektywie do III Rundy LŚ otwierającej mocno szansę startu w Rio - Polacy muszą wygrać potem w meczu ćwierćfinałowym i półfinałowym.

(AK)