Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Hokeiści blisko remisu z Hiszpanią

włącz .

Polacy rozegrali w niedzielę, 21 bm. ostatnie spotkanie kontrolne z Hiszpanami podczas 12-dniowego zgrupowania w hokeju na trawie w Alicante. Po przegranych 4:5 i 2:7 również tym razem ulegli gospodarzom 2:3 (2:1). Bramki dla biało-czerwonych strzelili: Karol Majchrzak (6, krótki róg) i Krystian Makowski (14). W trzeciej konfrontacji Polacy, przygotowujący się do turnieju II Rundy Ligi Światowej w Singapurze (17 - 25 stycznia 2015 r.), byli najbliżej remisu.

W opinii trenera kadry Karola Śnieżka zgrupowanie w Alicante pozwoliło naszym hokeistom poprawić wykonywanie krótkich rogów i grę pressingiem. Nadal silną stroną polskiej reprezentacji jest obrona krótkich rogów. Z 8 wykonywanych przez Hiszpanów miejscowi nie zdołali wykorzystać żadnego. Gospodarze to aktualnie 10. drużyna w rankingu FIH (Międzynarodowej Federacji Hokeja), wicemistrzowie olimpijscy z Pekinu.

22 bm. Polacy wracają do kraju. Spędzą w nim zaledwie kilka dni. Już 28 bm. polecą do Malezji, gdzie zaplanowano ostatni etap przygotowań do turnieju w Singapurze będącym jedną z kwalifikacji do igrzysk w Rio de Janeiro. Polacy w grupie B zagrają kolejno z: Singapurem (17 stycznia), najsilniejszą ekipą - Japonią (18 stycznia) i Bangladeszem (20 stycznia). W równorzędnej grupie A znalazły się: Malezja, Oman, Ukraina i Fidżi. Trzy pierwsze zespoły awansują do III Rundy LŚ.

(AK)