Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Hokejowe turnieje Warty Poznań

włącz .

Grudzień to miesiąc tradycyjnych turniejów Warty w halowym hokeju na trawie. Po raz dwudziesty dochodzi do rywalizacji dzieci (roczniki 2002 i młodsze) w obsadzie międzynarodowej. Mowa o Gwiazdkowym Turnieju Mini-hokeja Dzieci (12 – 14 grudnia 2014 r.). To najstarsza taka impreza w Polsce. Tym razem z udziałem 16 drużyn, w tym trzech zagranicznych (HC Korosten z Ukrainy, HC Nova Dubnica (dziewczęta) ze Słowacji i HC Rudamina Gimnazjum z Litwy).

Poza tym, oprócz kilku zespołów poznańskich, są wśród uczestników ekipy ze: Środy Wielkopolskiej, Stęszewa i Swarzędza. Początek rywalizacji w piątek, 12 bm o godz. 9.00 - ostatni mecz w tym dniu o godz. 14.45. W sobotę pierwsze spotkanie o godz. 10.00, a ostatnie o 15.45. Wreszcie w niedzielę, 14 grudnia decydujące mecze od godz. 9.00. Spotkanie o 3. miejsce o godz. 12.40, a finał o 13.00. Ogłoszenie wyników i losowanie nagród o godz. 13.20.

Jak zawsze turniejowi dzieci w hali Warty przy Drodze Dębińskiej towarzyszą konkursy rysunkowe oraz hokejowe dla mam i babć. Każdy ze 130 uczestników otrzyma wylosowaną przez siebie wartościową nagrodę rzeczową.

Tradycyjnym dopiero staje się Międzynarodowy Turniej Miast Juniorów i Juniorek młodszych (z rocznika 1999 i młodsi). W hali POSiR "Chwiałka" przy Chwiałkowskiego w Poznaniu (12 - 13 grudnia) po raz trzeci do rywalizacji przystępują:w grupie A - Poznań I (Warta Poznań), Cieszyn (MOSiR Cieszyn), Polska U-16 (kadra Polski dziewcząt) i Wilno (HC Zuwerda, Litwa) oraz w równorzędnej grupie B – Poznań II (Uczniowski Klub Sportowy Szkoły Podstawowej nr 26 w Poznaniu), Środa Wielkopolska (Polonia Środa Wlkp.), słowacki zespół dziewcząt z Novej Dubnicy (HC Nova Dubnica) i Czerniowce (ukraińska drużyna HC Cernovce). Zespoły dziewcząt rozpoczynają współzawodnictwo z 3-punktowymi bonusami.

Początek gier w piątek, 12 bm. o godz. 9.00. Ostatnie spotkanie o godz. 14.30. W sobotę, 13 grudnia start o godz. 9.00, a finał o godz. 12.30.

Organizatorzy obydwu turniejów to: UKS SP 26 Poznań i Warta Poznań. Współorganizatorami są: Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania, poznański Zespół Szkół i Placówek Oświatowych oraz Wielkopolski Związek Hokeja na Trawie, a partnerami: Polski Związek Hokeja na Trawie i Rada Osiedla św. Łazarza w Poznaniu (turniej dzieci). Stroną techniczną przeprowadzenia imprezy juniorek i juniorów młodszych zajmuje się Klub Olimpijczyka PZHT fundujący też część nagród. Wśród mediów przyjaznych turniejom jest portal Kibic Poznański.