Hokeiści Politechniki pokonali mistrza

Niespodzianka w Mistrzostwach Polski seniorów w hokeju halowym. Broniący tytułu Grunwald Poznań przegrał derby z AZS Politechniką Poznańską 5:6. Wojskowi zlekceważyli rywali w I połowie, którą przegrali 0:3. Już jednak w 7 min drugiej części spotkania doprowadzili do remisu 3:3. Później nieoczekiwanie w wyrównanej walce lepszy był AZS, który powrócił do rywalizacji na szczycie w sezonie halowym po dłuższej przerwie. Politechnicy kontynuują rekordowe tradycje Pocztowca, 15-krotnego mistrza Polski.

Zacięty był również mecz AZS AWF Poznań ze Stellą Gniezno. Akademicy z trudem pokonali u siebie gości 4:3.

Pierwsze spotkanie w MP rozegrały Bałagany Łubianka koło Torunia i Pomorzanin Toruń. Zdecydowanie 11:3 wygrali wicemistrzowie z grodu Kopernika.

Wyniki. AZS AWF Poznań - Stella Gniezno 4:3 (1:2) A. Pacanowski 2 (28, 29), Ł. Kosmaczewski (3), Ł. Wybieralski (25) - Jarzembowski 2 (12, 32), Lewartowski (17 kr), AZS Politechnika Poznańska - Grunwald Poznań 6:5 (3:0) Michniak 3 (16 kr, 31 karny, 39), B. Siejkowski 2 (8, 18), Trojanek (37) - T. Marcinkowski 2 (23 kr, 39), Rataj 2 (27, 34), Dutkiewicz (21 kr), Bałagany Łubianka - Pomorzanin Toruń 3:11 (1:3) M. Nowakowski 2 (8 kr, 31 kr), M. Kowalski (35) - R. Kamiński 3 (8, 10, 25), Szrejter 2 (4, 32), M. Zieliński 2 (23, 34), M. Kunklewski 2 (39,40), Zadka (27 kr), M. Rutkowski (34)

8. LKS Rogowo - - -

W niedzielę, 7 grudnia o godz. 16 derby Pałuk LKS Gąsawa - LKS Rogowo.

W klasyfikacji snajperów walczących o Złotą Laskę PZHT i redakcji "Sportu" prowadzi z 7 bramkami Tomasz Dutkiewicz (Grunwald). 6 goli strzelił Marcin Michniak (AZS PP), a po 5 - Dawid Jarzembowski (Stella) i Waldemar Rataj (Grunwald).