Hokejowy mistrz nie strzela bramek

Obrońca tytułu i lider Grunwald Poznań po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie 60 minut derbowego meczu z wiceliderem AZS AWF przegrał 0:3 w karnych zagrywkach. Trudno sobie przypomnieć podobną sytuację od czasu gdy kilkanaście lat temu wprowadzono karne zagrywki w rywalizacji krajowej w hokeju na trawie. Grunwald przynajmniej strzelał w nich choć jedną bramkę. Tym razem żadnej…

Hokejowe mistrzynie poza zasięgiem rywalek

Broniący mistrzowskiego tytułu Hokej Start Brzeziny w 44. MP seniorek w hokeju na trawie dosłownie gubi rywalki. W trzeciej kolejce rozgromił w wyjazdowym spotkaniu Ósemkę w Tarnowskich Górach 6:0 (2:0). Liderki nie straciły dotychczas punktu i nie pozwoliły sobie strzelić bramki.

Potknięcie wicemistrza w Hokej Superlidze

Największą niespodzianką 4. kolejki Hokej Superligi w hokeju na trawie była porażka na własnym boisku wicemistrza Polski Pomorzanina Toruń z outsiderem Wartą Poznań 3:4 (2:3). Jak na lidera zespołu przystało decydującą bramkę zdobył na 3 minuty przed końcem meczu grający trener gości Mateusz Grochal.

Hokejowy mistrz liderem

Tylko obrońca mistrzowskiego tytułu Grunwald Poznań jest po dwóch kolejkach bez straty punktów w Hokej Superlidze na trawie. Będąc oficjalnie gospodarzem meczu z wicemistrzem Pomorzaninem w Toruniu wygrał rywalizację na szczycie 4:1 (2:1). 2 bramki dla wojskowych strzelił Mikołaj Głowacki, a po jednej Artur Mikuła i Piotr Kozłowski. Honorowego gola dla Pomorzanina przy stanie 2:0 zdobył Michał Kunklewski.