Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Poznań na sportowo

włącz .

W Sali Wielkiej Zamku, na dorocznej imprezie, organizowanej przez poznański samorząd spotkali się przedstawiciele czołowych klubów sportowych, sportowcy, samorządowcy. Prezydent miasta wręczył najlepszym poznańskim sportowcom i trenerom wyróżnienia i stypendia. Na szczególne uznanie zasłużyła kończąca właśnie karierę Aneta Konieczna (dawniej Pastuszka). Owacjami powitano też uhonorowanych w kategorii Supersenior dawne sławy poznańskiego sportu.

Stanisław Atlasiński, Witold Dziamski, Wiktor Haglauer, doc. dr Janusz Jackowski, Antoni Karwacki, doc. Dr Andrzej Koniarek, Felks Krystkowiak, Ryszard Kunze, prof. Zygmunt Przybylski, Henryk Skrobański, Wanda Skrzydlewska, Wojciech Skrzypczyński, Stanisław Szafarkiewicz, Werner Urbański, Henryk Wróbel – co nazwisko, to legenda. Wyróżnienie ich dowodzi, że Miasto Poznań pamięta o ludziach, dzięki którym był sportową potęgą..

Dziś Poznań jest potęgą w sporcie dzieci i młodzieży. Jak powiedział podczas uroczystości prezydent Ryszard Grobelny, samorząd największą uwagę zwraca właśnie na tę dziedzinę, a także na sport amatorski. Od kilku lat w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży Poznań plasuje się tuż za Warszawą, która z racji swej roli powinna być klasyfikowana osobno. Za Poznaniem plasują się zawzięcie go ścigający Wrocław, Kraków, Gdańsk.

Uroczystość, trwającą ponad dwie godziny, uświetniły występem siostry Katarzyna i Małgorzata Hybiak, poznanianki coraz lepiej znane w Polsce, uczestniczki programu The Voice of Poland.

Zdjęcie - www.poznan.pl