Historyczny sukces rezerw Kolejorza

Lech II Poznań jest pierwszym klubem ekstraklasy, którego zespół rezerw też występuje w rozgrywkach centralnych, w II lidze. Po porażce w pierwszym spotkaniu wyjazdowym, remisie w drugim przyszedł czas na mecz u siebie. I pierwsze zwycięstwo w sezonie. Skra Częstochowa została pokonana 2:0.

Cywka, Makuszewski, Šatka, Żamaletdinow, Marchwiński, Moder, Skrzypczak znaleźli się w wyjściowym składzie Lechowych rezerw. To piłkarze mający za sobą grę w ekstraklasie. Lada chwila zadebiutują trenujący z pierwszą drużyną Kamiński, Pleśnierowicz, Szymczak. Przewaga techniczna i taktyczna musiała być po stronie gospodarzy.

Już w pierwszych minutach po rzucie rożnym i strzale Pleśnierowicza piłka odbiła się od poprzeczki. Gospodarze dużo częściej byli przy piłce, wymieniali podania. Zostali zmuszeni do stosowania ataku pozycyjnego, bo Skra wycofała się na własną połowę i próbowała szczęścia w kontratakach. Gol padł dopiero pod koniec pierwszej połowy, po dośrodkowaniu Makuszewskiego i celnym strzale Smajdora. Po przerwie przewaga Lechitów jeszcze bardziej wzrosła, ale na drugiego gola znów trzeba było czekać niemal do końca. Jeszcze jedno dobre podanie „Makiego”, a gola, tuż po wejściu na boisko, zdobył Tupaj.

O przewadze Lecha decydowali zawodnicy doświadczeni, ale gole zdobyli tacy, co we Wronkach grają i trenują na co dzień. Dla Cywki, Makuszewskiego, Żamaletdinowa, Šatki była to okazja, by wybiec wreszcie na boisko i pograć trochę dłużej. Słowak pokazał się z dobrej strony. Dobry był w defensywie, umiejętnie wyprowadzał piłkę i rozgrywał. Groźny na skrzydle był Makuszewski, właśnie on wykreował gole.

Lech II Poznań – Skra Częstochowa 2:0 (1:0).

Bramki: Karol Smajdor (40), Paweł Tupaj (88).

Lech II: Karol Szymański, Tomasz Cywka, Lubomir Šatka, Wiktor Pleśnierowicz (ż), Karol Smajdor, Mateusz Skrzypczak, Jakub Moder, Filip Marchwiński (73. Bartosz Bartkowiak), Maciej Makuszewski (90. Kacper Andrzejewski), Timur Żamaletdinow (64. Filip Szymczak), Jakub Kamiński (87. Paweł Tupaj).

Skra: Mikołaj Biegański, Mateusz Bondarenko, Kamil Zalewski, Piotr Nocoń, Rafał Brusiło, Krzysztof Napora, Dawid Niedbała, Oktawian Obuchowski, Dawid Wolny, Adam Olejnik, Mariusz Holik Mikołaj Biegański, Kamil Zalewski, Piotr Nocoń, Rafał Brusiło, Krzysztof Napora, Dawid Niedbała, Oktawian Obuchowski, Dawid Wolny, Adam Olejnik, Mariusz Holik.