Czesi pokonani na gnieźnieńskiej trawie

Trzeci  mecz i trzecie zwycięstwo polskich hokeistów na trawie w I rundzie kwalifikacji olimpijskich Tokio 2020 Hockey Series Open w Gnieźnie. Po 17:0 z Cyprem i 11:0 z Litwą wygrali spotkanie z jednym z czterech kandydatów do awansu - Czechami. Polska pokonała wymagającego rywala 2:0 (1:0). Od 11 min nasi reprezentanci prowadzili po wykorzystaniu rzutu karnego przez Pawła Bratkowskiego. Wynik ustalił najskuteczniejszy polski zawodnik w gnieźnieńskim turnieju Dominik Kotulski w 53 minucie.

Do II rundy Hockey Series Open awansują dwie pierwsze drużyny. Polacy są bliscy wywalczenia premii. Jako jedyni nie stracili jeszcze punktu. Mają też czyste konto bramkowe.

Pozostałe czwartkowe wyniki: Cypr - Ukraina 0:21 (0:14), Włochy - Litwa 10:0 (3:0)

1. Polska 3 9 30-0

2. Ukraina 3 7 33-2

3. Włochy 3 7 15-4

4. Czechy 3 3 13-6

5. Litwa 3 0 1-32

6. Cypr 3 0 0-48

W piątek dzień przerwy w turnieju gnieźnieńskim. W sobotę Polska zmierzy się z Ukrainą, a w niedzielę w ostatnim meczu z Włochami. Obydwa spotkania o godz. 19.00.