Juniorzy Lecha mistrzami Polski!

Aż nie chce się w to wierzyć, ale słynący z dobrego szkolenia młodzieży Lech Poznań na mistrzostwo Polski juniorów czekał 23 lata. Udało się to dopiero teraz. Młodzi zawodnicy Kolejorza wygrali właśnie Centralną Ligę Juniorów dwukrotnie pokonując w finale Cracovię.

Ostatni mistrzowski tytuł juniorska drużyna Lecha zdobyła w 1995 roku pokonując w finale Widzew Łódź. Najbardziej znanym zawodnikiem tamtej drużyny był Artur Wichniarek. W kilku ostatnich sezonach Lech triumfował w mistrzostwach Polski juniorów młodszych, natomiast starsi przegrywali w finałach lub odpadali w półfinale. W tym roku role się odwróciły.

Finałowym przeciwnikiem Lecha była Cracovia. Lech wygrał w Krakowie 2:0, we Wronkach wynik ten powtórzył i młodzi zawodnicy zatriumfowali. Wezmą udział w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Mistrzów mierząc się z rówieśnikami z najlepszych klubów Europy, zdobywając bezcenne doświadczenie.

Największe powody do radości ma pomocnik juniorskiej drużyny Kolejorza, Marcin Maćkowiak (na zdjęciu). Jest już posiadaczem trzech mistrzowskich tytułów – dwukrotnie z ekipą juniorów młodszych, teraz w starszej kategorii wiekowej. Skoro tak dobrze mu idzie, pora na tytuł w ekipie seniorskiej.