Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Memoriał Macieja Frankiewicza

włącz .

Zawody CSI4, organizowane na poznańskiej Woli, będą dziewiątym już Memoriałem Macieja Frankiewicza. Ten wielki propagator sportu, w tym jeździectwa, które czynnie uprawiał, zmarł tragicznie w wyniku wypadku właśnie podczas konnej jazdy.

Zawody odbędą się w najbliższy weekend na poznańskim hipodromie. Pula nagród wyniesie aż 950 tysięcy zł. Kibice zobaczą ok. 100 jeźdźców z 20 krajów, 200 koni. Wśród uczestników znajdzie się wiele osób o znanych nazwiskach., w tym czołówka polskich jeźdźców. Konkursy będą rozgrywane od czwartku. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się sobota, gdy oprócz rywalizacjo o Wielką Nagrodę  Wielkopolski rozegrany zostanie widowiskowy konkurs o charakterze potęgi skoku.

W czwartek i piątek wstęp na hipodrom jest bezpłatny, natomiast w sobotę i niedzielę trzeba będzie zapłacić po 30 zł na dzień, lub kupić 50-złotowy karnet. Publiczności zaprezentuje się Pierre Fleury – człowiek żyjący w pełnej symbiozie z końmi, artysta, woltyżer, trener, kaskader. Imprezą towarzyszącą będzie bieg „4 na Woli”. Trzeba będzie pokonać 4 kilometry w trudnych warunkach, zmagając się z terenem piaszczystym, podbiegami. Start nastąpi w sobotę o 11.