Chaos Poznań - Alfa Bydgoszcz 8-63

W słoneczne, sobotnie popołudnie przyszło Chaosiakom zmierzyć się z bydgoskimi Bykami w ramach 3 kolejki II ligi rugby. Było to zarazem pierwsze tegoroczne spotkanie poznaniaków w roli gospodarza.

O godz. 13:00 sędzia Adrian Pawlik rozpoczął na Golęcinie spotkanie, które miało pozwolić zrehabilitować się Chaosiakom po dwóch pechowych porażkach. Pierwsze minuty meczu na pewno mogły podobać się zgromadzonej publiczności, ponieważ to gospodarze ruszyli z większym impetem na przeciwników chcąc zdobyć jak najszybciej punkty. Niestety po szkolnym błędzie, który znakomicie wykorzystali goście to oni mogli cieszyć się z pierwszego przyłożenia w spotkaniu. Jednak już kilka minut później po zespołowej akcji poznańscy rugbyści zameldowali się na polu punktowym Alfy Bydgoszcz. Kolejne minuty przyniosły celny kop z karnego między słupy i po raz pierwszy i niestety ostatni w spotkaniu Chaosiacy wyszli na prowadzenie 8:7. Końcówka pierwszej części spotkania należała do bydgoskich Byków, którzy dwukrotnie cieszyli się z przyłożenia i po 40 minutach prowadzili 8:17.
Druga połowa meczu niestety toczyła się pod dyktando Alfy Bydgoszcz. Indywidualne błędy gospodarzy oraz wyśmienita postawa doświadczonych gości poskutkowały tym, że bydgoszczanie w bardzo szybkim tempie powiększali swoje prowadzenie i mogli być pewni zwycięstwa w meczu. Chaosiakom w drugich 40 minutach nie udało się zdobyć żadnych punktów. Końcowy wynik spotkania to 8:63.
Punkty Chaos: Rafał Słomiński 8 (P, K)

Skład Chaos: P. Minkin (37’ Ł. Wiśniewski), Ł. Jezierski, M. Witters (7’ J. Biskupski), J. Koszlajda (32’ D. Gmiter), M. Płowens, B. Karliński, M. Brodzik (72’ J. Posadzy), K. Peda – B. Kasiński (76’ Al-Madanat), M. Sawicki, K. Błażejczyk (14’ Al-Madanat, 56’ Koszlajda), P. Gołacki, M. Piotrowicz, M. Zieliński, R. Słomiński