Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Hokeistki pokonały mistrzynie Azji i zremisowały z USA

włącz .

Reprezentacja Polski kobiet pomyślnie rozpoczęła V Mistrzostwa Świata w halowej odmianie hokeja na trawie w Berlinie. Po nieudanych ME przed dwoma tygodniami w Pradze, gdzie biało-czerwone przegrały wszystkie mecze i zajęły ostatnie, ósme miejsce co oznaczało degradację do kontynentalnej II dywizji, 7 bm. w stolicy Niemiec, na starcie pokonały w grupie eliminacyjnej A mistrzynie Azji Kazachstan 4:1 (2:0).

Dwie bramki z krótkich rogów strzeliła kapitan reprezentacji Marlena Rybacha (22, 38), a po jednej: Amelia Katerla (4) i Paula Sławińska (6). Honorowego gola dla rywalek zdobyła w 40, ostatniej minucie spotkania Symbat Sabazowa.

Trudniejszą przeprawę podopieczne trenera Krzysztofa Rachwalskiego, który po raz ostatni prowadzi biało-czerwone, miały z USA. Amerykanki od dawna są w czołówce hokejowej na otwartych boiskach. W sezonie indor nieco ustępują Europejkom. Polki prowadziły z nimi  do przerwy po bramce z krótkiego rogu Rybachy (15). Niestety, choć w polu nasze zawodniczki prezentowały się korzystniej, ale pozwoliły rywalkom po solowej akcji zdobyć wyrównującą  bramkę. Jej autorką była w 24 min Wirth Paityn. Zaciekłe ataki Polek w końcówce, w tym wywalczenie kolejnego krótkiego rogu nie przyniosły zmiany wyniku. Szkoda, bo liczono na zwycięstwo z USA. Teraz czekają nasze hokeistki mecze z zespołami z którymi przegrały w ME w Pradze. W czwartek ze Szwajcarią i Holandią, a w piątek z Białorusią. W MŚ gra 12 reprezentacji. Po sześć w każdej grupie. Aby walczyć o miejsce w górnej połówce trzeba dotrzeć najpierw do ćwierćfinału czyli zająć minimum czwarte miejsce w swojej grupie.

W obu środowych meczach Polki rozpoczynały mecze w składzie: Dominika Nowicka w bramce oraz w polu Katerla, Joanna Wieloch, Martyna Wypijewska,  Rybacha i Oriana Walasek. Zmienniczkami w polu były: Weronika Wessołowska, Sławińska, Natalia Wiśniewska, Paulina Grotek-Okaj i Monika Polewczak. Trenerami współpracującymi są  Maciej Wrzesiński. A na ławce szkoleniowców w Berlinie, w roli asystenta Krzysztofa Rachwalskiego, pojawił się jego młodszy brat, znakomity zawodnik Dariusz Rachwalski.

Pozostałe wyniki pierwszego dnia MŚ w grupie A Holandia – Szwajcaria 5:2, Białoruś – USA 4:1, Holandia – Kazachstan 7:0, Szwajcaria – Białoruś  1:5. Pierwsze rezultaty w grupie B: Ukraina – Australia 4:3, Niemcy – Rosja 8:1, Czechy – Namibia 6:2.

(AK)