Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Warta straciła kolejne punkty. Awans poważnie zagrożony

włącz .

Do ostatniej kolejki, być może do ostatnich minut dwóch meczów będzie się ważyła kolejność w tabeli III ligi, grupa kujawsko-pomorsko-wielkopolska. Zwycięzca rozegra baraż z Garbarnią Kraków o awans do II ligi. Liderem jest jeszcze Warta, ale gra ostatnio słabo i wcale nie jest pewne, że nie straci szans na awans w ostatnim meczu. W sobotę ledwo zremisowała bezbramkowo z KKS Kalisz. Zieloni grali tak, jakby na niczym im nie zależało.

No images found.

Mecz był widowiskiem tak mizernym, że nawet grupa ultrasów z Kalisza setnie się wynudziła. Warta zagrała w składzie: Mateusz Filipowiak - Miłosz Brylewski (60 Tomasz Koziorowski), Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz (46 Dawid Czerniejewicz) - Adrian Laskowski, Filip Brzostowski - Łukasz Białożyt (72 Dominik Chromiński), Krzysztof Biegański, Michał Ciarkowski - Jan Paczyński (84 Adrian Szynka).

Skład KKS Kalisz: Marcin Żółtek - Marcin Tomaszewski, Stajko Stojczew, Damian Czech, Łukasz Grabowski, Mateusz Gawlik, Michał Grzesiek, Błażej Ciesielski, Iwelin Kostow, Kauode Balogun, Adam Majewski (77 Jakub Budrowski).

Przedostatnia kolejka rozgrywek obfitowała w niezwykłe wydarzenia. Gdyby Pelikan Niechanowo wykorzystał potknięcie Warty, byłby już liderem z dużymi szansami na awans. Przegrał jednak na wyjeździe z Wdą Świecie. Przy stanie meczu 1:1 (i po niewykorzystanym rzucie karnym przez gospodarzy), pół godziny przed końcem mecz został przerwany z powodu ulewy. Po wznowieniu gry zwycięską bramkę zdobyła Wda. Do lidera na dwa punkty mogły się zbliżyć rezerwy Lecha. Nie pokonały jednak nawet połowy drogi na mecz z Ostrovią, bo zepsuł się autobus wiozący drużynę.

Nie wiemy, kiedy odbędzie się zaległe spotkanie. Jeżeli Lech II je wygra, będzie miał tyle samo punktów, co Palikan. W ostatniej kolejce, w sobotę, zagra w Ogródku ze słabnącą z meczu na mecz Wartą. To spotkanie może wyłonić zwycięzcę ligi. Może nim zostać także Pelikan, jeżeli w sobotę pokona u siebie Kujawiankę Izbica Kujawska, a Lech II rozprawi się z Wartą. Będzie więc ciekawie do samego końca.