Futsal: poznańskie akademiczki dużo lepsze od warszawskich

Wynik był wysoki na korzyść UAM Poznań – 8:2 – ale przebieg meczu tego nie wróżył, szczególnie w pierwszej połowie. Było to twarde spotkanie, żadna drużyna nie odstawiała nogi – jak to zawsze bywa w rywalizacji poznańsko-warszawskiej. Zapowiadało się na wynik bliski remisu, ale druga połowa to istna nawałnica w wykonaniu zawodniczek UAM i w rezultacie bezdyskusyjne zwycięstwo.

Poznanianki szybko zdobyły cztery bramki i… spoczęły na laurach, co wykorzystały warszawianki strzelając dwa gole i wycofując bramkarkę, by doprowadzić do wyrównania. Nic z tego. Końcówka spotkania znów należała do poznanianek, które rozstrzygnęły prestiżowy pojedynek na swoją korzyść.

UAM Poznań – AWF Warszawa 8:2.

1-0 Laura Czudzińska 14min.
2-0 Alicja Zając 21min.
3-0 samobójczy 21min.
4-0 Ada Sikora 22min.
4-1  Magdalena Zduńczyk 26min.
4-2 Klaudia Grodzka 27min.
5-2 Agnieszka Grzechowiak 31min