Kibole wygrali w Koziegłowach

K.K.S Wiara Lecha wygrała wyjazdowy mecz z Jurandem Koziegłowy 2:1. Pozostała na fotelu lidera i pewnym krokiem zmierza po awans do okręgówki. Pomimo wielu podbramkowych sytuacji w pierwszych minutach Drużyny Kiboli, to gospodarze otworzyli wynik i wyszli na prowadzenie. W 20. minucie po błędzie Zamęckiego, do piłki dopadł zawodnik Juranda i bez większego wysiłku wpakował piłkę do siatki.

Po straconej bramce, Drużyna Wiary Lecha ruszyła jeszcze bardziej do ataku. Niemoc strzelecka trwała do końca pierwszej połowy. Przykładem może być Wyka, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Wyrównującą bramkę udało się strzelić po rzucie rożnym w 45. minucie. Piłka po dośrodkowaniu przeszła pod drugą chorągiewkę, jednak czekał tam na nią Olaszczyk. Obrońca Kiboli zagrał do Jana Makowskiego, który uderzeniem z główki pokonał golkipera gospodarzy.

W drugiej połowie obie drużyny starały się nacierać na bramki przeciwników, ale to właśnie DWL częściej znajdowała się przy piłce i częściej stwarzała sobie dogodne sytuacje. Szansę na strzelenie bramki miał Smura, który w sytuacji sam na sam trafił jedynie w poprzeczkę.

Kibolom udało się wyjść na prowadzenie w 70. minucie po golu z kontrataku. Na prawą stronę ze środka do Wyki grał Smura. Pomocnik Kiboli prostopadle podał do Krystowiaka, który znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale zdecydował się na podanie do lepiej ustawionego Smury. Tym razem zawodnik DWL nie zmarnował sytuacji i mając przed sobą pustą bramkę zdobył zwycięskiego gola.

Już do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku na swoją korzyść. Bardziej ofensywnie zaczął grać Jurand, jednak do ostatniej minuty nadziewał się na groźne kontry.

Jurand Koziegłowy – K.K.S Wiara Lecha 1:2 (1:1)

Bramki: 45' J. Makowski, 70' Smura

K.K.S. Wiara Lecha: Zamęcki – Krystkowiak, Olaszczyk, Łaszyński ( 74. Szerszeń), Sł. Makowski – Pawlaczyk, Smura, Wojciechowski – Wyka (90. P. Makowski), St. Makowski, J. Makowski (86. Górczak)