Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Polskie hokeistki bronią tytułu w Pradze

włącz .

23 stycznia w Pradze rozpoczną się 12. Mistrzostwa Europy kobiet w hokeju halowym do lat 21. Tytułu bronią Polki. Biało-czerwone lubią grać w Pradze. Dwukrotnie zdobywały tam medale. Najpierw brązowe w 2007 roku. To były w ogóle pierwsze krążki dla kobiecej reprezentacji z naszego kraju  w hokeju na trawie. Dwa lata temu było złoto. Poza tym Polki zostały młodzieżowymi mistrzyniami Europy w Wiedniu (2007) i wicemistrzyniami w 2011 r. w szkockim Stirling.

W Pradze rywalizować będzie 8 zespołów. Polska w grupie A zagra: 23 bm. z Turcją i z Białorusią oraz w sobotę, 24 bm. ze Szwajcarią. Skład grupy B: Czechy, Rosja, Austria i Słowacja. MME zakończą się w niedzielę, 25 bm. Dwie pierwsze drużyny walczyć będą o miejsca 1-4. Pozostałe o lokaty 5-8. Dwie ostatnie spadną do europejskiej II dywizji.

„ Liczymy na szczęśliwą dla nas  Pragę. Wprawdzie w kategoriach młodzieżowych trudno jest wcześniej oceniać siłę zespołów, ale zapewne liczyć się będą w walce o medale: Czechy, Rosja, Białoruś i Austria. Nasz plan minimum to awans do półfinału. W dwunastce zawodniczek aż sześć wywalczyło mistrzostwo przed dwoma laty.” – powiedział  trener Polek – Krzysztof Rachwalski.

Reprezentacja naszego kraju jest oparta o hokeistki z 3 klubów: AZS Politechnika Poznańska, LKS Rogowo i Start Brzeziny.

(AK)