Rugbystki Black Roses na drugim miejscu w Lublinie

Turniej wygrała drużyna z Gdańska pokonując w finale poznanianki 19:7 po wyrównanym spotkaniu. W fazie grupowej Black Roses wygrały wszystkie spotkania, także z Biało-zielonymi Gdańsk. W półfinale było zwycięstwo 31:0 nad Legią.

Chaos Poznań - Alfa Bydgoszcz 8-63

W słoneczne, sobotnie popołudnie przyszło Chaosiakom zmierzyć się z bydgoskimi Bykami w ramach 3 kolejki II ligi rugby. Było to zarazem pierwsze tegoroczne spotkanie poznaniaków w roli gospodarza.

Jacek Poradzewski z firmy Pitbull West Coast: Spełniamy życzenia sportowców

Sportowcy coraz chętniej sięgają po odzież produkowaną na własne zamówienie. To musi być duże wyzwanie dla wytwórców. Chętnie współpracujecie z odbiorcami?

– Oczywiście, chętnie spełniajmy oczekiwania sportowców, ale pod warunkiem, że mieszczą się one w ramach dobrego gustu i nie naruszają wizerunku naszej firmy. Taka współpraca, w odniesieniu do całych drużyn, czy poszczególnych osób, to dziś zjawisko powszechne. Standardowych rzeczy właściwie już nie używają, chyba że są sponsorowani przez wielkie koncerny o globalnym zasięgu, przygotowujące swoje kolekcje. W naszym interesie leży zaspokojenie wymagań sportowców. Uwzględniamy ich pomysły na budowę własnego wizerunku, o ile nie kłóci się to z wizerunkiem naszym.

Trener trzyosobowy. Lech Poznań wyznacza nowe standardy

Rafał Ulatowski, Tomasz Rząsa, Jarosław Araszkiewicz – tak brzmią nazwiska osób pełniących do końca sezonu funkcję trenera Lecha. Frontmanem, występującym na konferencjach prasowych, będzie ten pierwszy. – Jest nas trzech, w każdym z nas niebieska krew – mówił podczas spotkania z dziennikarzami przed wylotem Kolejorza do Krakowa na mecz z Wisłą.

Tak się marnuje szanse na mistrzostwo

Lech nie dał rady Wiśle Płock. Rozegrał całkiem dobrą pierwszą połowę. Miał przewagę, miejscowy bramkarz dwukrotnie ratował swoją drużynę. To wtedy przepadły trzy punkty. W drugiej połowie Kolejorz zawiódł. Nie był zdecydowany, brakowało mu przyspieszenia i determinacji w dążeniu do zwycięstwa, nie potrafił się zmusić do większego wysiłku. W samej końcówce to Wisła była groźniejsza i mogła Lecha skarcić.