Brzeziny liderem w MP w hokeju halowym

Start Brzeziny zdecydowanie prowadzi w tabeli MP w hokeju halowym. W II turnieju MP zdecydowanie pokonał również pretendującą do tytułu drużynę AZS Politechnika Poznańska 4:0.

Polacy młodzieżowymi wicemistrzami Europy w hokeju halowym

Reprezentacja Polski, pod wodzą trenera Jacka Adriana, broniła w Wiedniu tytułu mistrzów Europy w halowej odmianie hokeja na trawie wywalczonego w 2017 roku. Wcześniej (2013 i 2015) wygrała Austria. Po raz czwarty  z kolei biało-czerwoni w finale zmierzyli się z Austriakami. W regulaminowym czasie było 3:3. Do przerwy był remis 1:1. Polacy prowadzili 3:1 po dwóch bramkach Krystiana Sudoła (2, 31 min) oraz Maksymiliana Koperskiego (26), ale w ostatniej minucie rywale doprowadzili do remisu. W rzutach karnych gospodarze wygrali 4:3

W setną rocznicę Poznań zapłonął

Dokładnie sto lat temu zaczęło się jedyne tak skuteczne polskie powstanie narodowe. Wielkopolanie nie byli zainteresowani złożeniem daniny krwi, przejściem do historii. Zamierzali uratować swą ziemię dla Polski. Dobrze się do tego przygotowali, wykorzystali swoje atuty, zwyciężyli. Dziś oddajemy im cześć.

Start Gniezno szkoli żużlową młodzież

Gnieźnieński klub wrócił na żużlową mapę Polski. Od początku postawiono na zrównoważony rozwój, a jego głównym filarem stało się szkolenie młodzieży. Sezon 2019 będzie przełomowy. Głównym inwestorem tego przedsięwzięcia będzie Grupa Aforti.

Lech postawi się Wiśle? Stoi przed trudnym zadaniem

Jeżeli drużyna Lecha w krakowskim meczu przeciwko Wiśle zaprezentuje taki sam poziom, jak w niedzielę w Sosnowcu, nie pomoże jej nawet wielkie szczęście, nadzwyczajna skuteczność i indywidualne umiejętności czołowych zawodników. Wisła to mocny rywal, który w dodatku będzie maksymalnie zmobilizowany, bo to może być jego ostatni występ, przynajmniej w obecnym składzie.