Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Puchar Polski. Kiedy Lech zagra ze Stalą?

włącz .

Kierownictwo Stali Stalowa Wola, która wylosowała Lecha Poznań w jednej ósmej finału Pucharu Polski, zabiega o przełożenie meczu na wiosnę. Jej przebudowany stadion czeka na techniczny odbiór, a na zastępczym obiekcie w Boguchwale boisko znajduje się w złym stanie. Lech nie jest zainteresowany zmianą terminu.

Osłabienie na życzenie

włącz .

Gdy obecny trener Lecha był tylko tymczasowym, dał nadzieję. Uwolnił piłkarzy od niezrozumiałej taktyki, od tych wszystkich niskich, średnich, półśrednich i lekkopółśrednich pressingów. Nie teoretyzował, pozwolił grać w piłkę. Teraz też do taktyki nie przywiązuje wagi, Lech nie kombinuje, zawsze gra tak samo, tylko nie zawsze mu wychodzi. Łatwo go pokonać, szczególnie gdy najlepsi gracze marnują się na ławce rezerwowych.

Jak długo potrwa pucharowa przygoda?

włącz .

Losowanie jednej ósmej finału Pucharu Polski odbędzie się 5 listopada (we wtorek), w samo południe. W tej edycji PZPN zrezygnował z ustalania drabinki pozwalającej przewidzieć ewentualnych rywali w kolejnych fazach. O wszystkim ma decydować ślepy los. Wiadomo tylko tyle, że gospodarzami będą zespoły notowane niżej.

Remis Lecha w Szczecinie

włącz .

Kolejorz słabo rozegrał pierwszą w połowę. Był słabszy, brakowało mu jakości, bo zawodnicy kreatywni znów zasiedli na ławce, a młodzież zawodziła. Zapowiadało się na trzecią z rzędu porażkę. Na szczęście w drugiej połowie, gdy wszedł na boisko Jevtić, Lech wyrównał. Można było wygrać, bo Pogoń słabła, ale trener podjął kolejną kuriozalną decyzję: rolę jokera powierzył 17-latniemu Kamińskiemu.

Łatwy awans Lecha. Resovia rozbita

włącz .

Kolejorz w trzeciej rundzie Pucharu Polski. Wysoko pokonał w Rzeszowie Resovię. Tylko na początku miał problemy, grał nerwowo, nie potrafił opanować sytuacji. Potem strzelił cztery gole i spokojnie dograł spotkanie do końca. Bardzo dobrze grał Jóźwiak, wielki potencjał potwierdził Marchwiński. Słabiutko wypadł Makuszewski, pozbawiony decyzją trenera rytmu meczowego.