Dwudziesty tytuł dla hokeistów Grunwaldu

Rekordowy, dwudziesty tytuł 80. Mistrzostw Polski seniorów w roku 90-lecia Polskiego Związku Hokeja na Trawie, wywalczył Grunwald Poznań. Wojskowi wygrali wszystkie mecze w fazie ligowej oraz w weekend w półfinale 8:0 z LKS Gąsawa i w finale 6:1 z AZS AWF Poznań. Dla akademików, przy tym na ich poznańskim stadionie, był to pierwszy finał. 25 bm. pokonali w półfinale 3:2 ubiegłorocznego wicemistrza kraju i mistrza z 2014 r. - Pomorzanina Toruń. Najlepszym zawodnikiem decydujących spotkań był Mateusz Poltaszewski z Grunwaldu.


[widgetkit id=238]

W sobotę i w niedzielę odbyły się też mecze barażowe o prawo gry w I lidze w sezonie 2016/ 2017. Awans wywalczył drugi zespół II ligi – LKS Rogowo, który u siebie pokonał dziewiątą drużynę ekstraklasy Siemianowiczankę 7:3, a dzień później w Siemianowicach zremisował z Siemianowiczanką 3:3. Wcześniej automatycznie awans do grona najlepszych wywalczyła Warta Poznań, a spadła Ósemka Tarnowskie Góry.

Podczas ceremonii zakończenia MP środowisko hokejowe pożegnało prof. dr hab. med. Jerzego Smorawińskiego kończące okres 14 lat jego rektorowania poznańskiej AWF, honorowego prezesa PZHT, budowniczego specjalistycznych obiektów dla tej dyscypliny oraz promotora wielu pozytywnych działań na rzecz hokeja.

Półfinały. Grunwald (1. miejsce w I lidze) – LKS Gąsawa (4) 8:0 (3:0) P. Bratkowski 3, T. Marcinkowski 2, Sohail, Mateusz Poltaszewski, Sz. Hutek. Pomorzanin Toruń (2) – AZS AWF Poznań (3) 2:3 (1:2) K. Makowski, M. Kunklewski – A. Nojgebauer, P. Pawlak, M. Hulbój.

Finał. Grunwald – AZS AWF 6:1 (2:1) Rataj 2, Wejerowski 2, P. Bratkowski, T. Wachowiak – Bator. O 3 m. Pomorzanin – Gąsawa 6:3 (2:0) K. Makowski 2, Kalinczuk 2, M. Kunklewski, A. Girtler – K. Sudoł, Strykowski, A. Wrzesiński.

Baraże o I ligę. LKS Rogowo (2. miejsce w II lidze) – Siemianowiczanka (9. miejsce w I lidze) 7:3 (4:1) Bosacki 2, Koperski 2, Przywara 2, Bernard – D. Just, Gryma, K. Kozieł. Siemianowiczanka – LKS Rogowo 3:3 (2:1) M. Orzeł 2, D. Just – Pluta 2, Koperski.

Tradycyjnie nagrodzono Złotą Laską PZHT i „Sportu” najskuteczniejszego zawodnika mistrzostw. Po raz siódmy został nim Marcin Strykowski. zdobywca 29 bramek.

Klasyfikacja końcowa 80. MP. 1. Grunwald Poznań (m), 2. AZS AWF Poznań, 3. Pomorzanin Toruń, 4. LKS Gąsawa, 5. Start 1954 Gniezno, 6. AZS Politechnika Poznańska, 7. Stella Gniezno. 8. Polonia Środa Wielkopolska, 9. Siemianowiczanka, 10. Ósemka Tarnowskie Góry (b).

Andrzej Kuczyński

Udostępnij:

Podobne

Jerzy Kopa nie żyje

To był trener, którego zasługi dla Lecha trudno przecenić. Nie tylko osiągnął doskonałe wyniki sportowe, ale i miał ogromny wpływ na przyszłość klubu. To od

Entuzjazm na wagę złota

Lech dąży do zbudowania mocnej drużyny – tu nikt nie ma wątpliwości. Nie chce przespać decydującego momentu, gdy rozgrywa się mecze kluczowe. Nie wolno, wzorem

Nie wolno pozostać w blokach startowych

Czy warto przejmować się wynikami meczów sparingowych? Zawsze lepiej wygrać niż przegrać, ale nie to jest głównym celem takich gierek. Czy warto przejmować się jakością

Drugi sparing, druga porażka Lecha

Nie widać jeszcze ręki nowego trenera. Piłkarzom Kolejorza nie kleiła się gra w drugim letnim sparingu, w którym mierzyli się z Pogonią Szczecin. Nie tworzyli