Dwóch Polaków w ćwierćfinale tenisowego Talex Open 2016

Dwóch Polaków wystąpi w piątkowych ćwierćfinałach singla Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski futuresa Talex Open 2016 w tenisie z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Na kortach AZS Poznań przy ul. Noskowskiego zagrają Adam Majchrowicz po środowym zwycięstwie z Maciejem Smołą 6:4, 7:5 oraz Andriej Kapaś po wczorajszym, dramatycznym bratobójczym pojedynku z Marcinem Gawronem 1:6, 6:3, 6:2. Ten drugi mecz trwał 2 godz. 20 min, a przy stanie 3:2 dla Kapasia w trzecim secie walka o kolejny gem trwała 25 minut.

W półfinale Majchrowicz trafił na Hindusa Sumita Nagala (spotkanie o godz. 11.00), który wyeliminował w II rundzie rozstawionego z jedynką Kamila Majchrzaka. Natomiast Kapaś zagra z Holendrem Davidem Pelem nie wcześniej aniżeli o godz. 13.00.

Mamy już jednak Polaków w finale debla poznańskiego turnieju. W sobotę zagrają w nim… Gawron i Kapaś, którzy pokonali rodaków Arnolda Kokulewskiego i Mateusza Piątka 6:2, 6:1.

(AK)

Udostępnij:

Podobne

Piłkarze są, drużyny brak

W maju byli noszeni na rękach. Wszystko odmieniło się brutalnie, w czwartek zostali wygwizdani, byli obrażani, a także, co może boleć najbardziej, obśmiewani. W niedzielę

Udany drugoligowy debiut Lechitek

Bardzo dobrze weszły w nowy sezon podopieczne Ali Zając. Debiutując w II lidze, czyli na szczeblu centralnym, w trudnym meczu pokonały przy ul. Zagajnikowej doświadczony