Derby Poznania kończyły pierwszy dzień fazy grupowej Mistrzostw Polski do lat 22 więc Hala Politechniki Poznańskiej wypełniła się kibicami po brzegi. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu lepsze okazały się zawodniczki MUKS-u Poznań, które wygrały.


[widgetkit id=455]

Obie drużyny od pierwszej minuty grały twardo i nieustępliwie. Agresywna gra w obronie to miał być klucz do zwycięstwa w tym prestiżowym spotkaniu. Niemalże do końca pierwszej kwarty gra toczyła się punkt za punkt. Akademiczki odskoczyły dopiero w końcówce wychodząc na pięć punktów przewagi.

Dużo emocji było w drugiej odsłonie tego pojedynku. Lepiej rozpoczęły MUKS-iary, które bardzo szybko odrobiły straty i wysunęły się na prowadzenie (21:19). Musiały one jednak radzić sobie bez trenera Macieja Brodzińskiego, który za karę wylądował na trybunach. Sędziowie nie chcieli tolerować jego okrzyków. Mimo braku wsparcia pierwszego szkoleniowca szło im całkiem nieźle. Bardzo istotne były rzuty za trzy punkty. Dwa razy celnie rzuciła Marta Nowicka (Enea AZS), ale tym samym odpowiedziała jej Patrycja Klatt (MUKS). Na półmetku to drużyna gości miała przewagę sześciu „oczek”.

Cztery minuty trzeciej kwarty potrzebowały Akademiczki, aby odrobić straty i doprowadzić do remisu (41:41). Mogło się wydawać, że licznie zgromadzona widownia znowu zobaczy grę punkt za punkt. MUKS jednak przypomniał sobie swoją dobrą dyspozycję z drugiej kwarty. Pięć punktów z rzędu zdobyła Weronika Woźniak, a dwa kolejne dorzuciła Marta Wdowiuk. Na tablicy wyników zrobiło się 41:48 i o czas poprosił trener Krzysztof Dobrowolski. Na nic się to zdało, bowiem jego zawodniczki ciągle popełniały proste błędy i notowały wiele strat.

Siedem punktów – tyle wynosiła różnica między oboma zespołami przed ostatnią kwartą. Poziom napięcia rósł z każdą minutą. Było to widać po liczbie błędów po obu stronach barykady w decydującej części spotkania. Zawodniczki MUKS-u wytrzymały lepiej tę presję i sięgnęły po zwycięstwo. MVP spotkania została Patrycja Klatt, która zdobyła 17 punktów.

Enea AZS Poznań – MUKS Poznań 58:68 (19:14, 13:24, 13:14, 13:16)

Enea AZS: Banaszak 16, Kotula 10, Niemojewska 10, Parzeńska 9, Nowicka 8, Szloser 8, Tyszkiewicz 5, Stefańczyk 3, K. Wróblewska 0.

MUKS: Klatt 17, Wdowiuk 12, Olszewska 12, Woźniak 8, Papiernik 8,Kowalewska 7, Siemienias 4.

Maciej Brzeziński

Biuro Prasowe Enea AZS Poznań

Udostępnij:

Podobne

Piłkarze są, drużyny brak

W maju byli noszeni na rękach. Wszystko odmieniło się brutalnie, w czwartek zostali wygwizdani, byli obrażani, a także, co może boleć najbardziej, obśmiewani. W niedzielę

Udany drugoligowy debiut Lechitek

Bardzo dobrze weszły w nowy sezon podopieczne Ali Zając. Debiutując w II lidze, czyli na szczeblu centralnym, w trudnym meczu pokonały przy ul. Zagajnikowej doświadczony