Debiut młodego Lecha w Europie

Hertha Berlin jest pierwszym rywalem juniorów Lecha Poznań w rozgrywkach UEFA Youth Legue. Pierwsze spotkanie młodzi gracze Kolejorza rozegrają na wyjeździe 3 października. W rewanżu rówieśników z Berlina będą gościć przy Bułgarskiej 24 października.

Nie jest to rywal nieznany młodym graczom Lecha. Juniorskie zespoły Kolejorza wielokrotnie, przy różnych okazjach mierzyły się z rywalami Herthy, w spotkaniach towarzyskich, na rozmaitych turniejach. W obecnych rozgrywkach europejskich mogą brać gracze z rocznika 2000 i młodsi, a także pięciu zawodników urodzonych rok wcześniej. Do drużyny trenera Bartosza Bochińskiego dokooptowani zostaną juniorzy trenujący aktualnie z pierwszym zespołem.

Potencjalnym rywalem Lecha w następnej rundzie zostanie zwycięzca pojedynku między Gabala SC (Azerbejdżan) i Sheriff Tiraspol (Mołdawia).

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Lech zna potencjalnych rywali

Wiadomo już, na kogo może trafić Lech Poznań w pierwszej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. To kluby z Łotwy – RFS Ryga lub Valmeira FC

Jan Sykora od poniedziałku w Lechu?

Już w piątek miało się rozstrzygnąć, czy czeski piłkarz Jan Sykora, po przejściu badań w klinice Rehasport, zostanie nowym graczem Lecha. W tym przypadku testy