Dariusz Skrzypczak asystentem Dariusza Żurawia

Były pomocnik Kolejorza, od lat mieszkający i pracujący w Szwajcarii, wszedł w skład nowego sztabu szkoleniowego. Będzie asystentem pierwszego trenera. To trzykrotny mistrz Polski, piłkarz obdarzony fantastycznym, mocnym strzałem z dystansu. Rzadko zdobywał bramki, ale zawsze były one wielkiej urody.

Jest wychowankiem Rawii Rawicz. W Lechu spędził 13 sezonów, trafił tu jako piętnastolatek. To jeden ze „źrebaków” Wojciecha Łazarka, takich jak nieco starsi od niego Jarosław Araszkiewicz, Damian Łukasik, Dariusz Kofnyt – nastolatków, którym legendarny trener dał szansę, a oni ją wykorzystali, wygryźli doświadczonych kolegów. Największe sukcesy odnosił podczas kadencji innych trenerów, na przełomie lat 80. i 90. Siedmiokrotny reprezentant Polski. Debiutował w meczu przeciwko Francji rozgrywanym na stadionie Lecha.

Wyjechał z Polski, podpisał kontrakt ze szwajcarskim FC Aarau, grał też w innych klubach. Został tam na stałe. Zdobył uprawnienia trenerskie, specjalizował się w szkoleniu młodzieży. Wspólnie z Ryszardem Komornickim prowadził FC Aarau. Był też instruktorem trenerów. Kiedy przybywał do Polski, zawsze znajdował czas nie tylko na odwiedzenie rodziny w Rawiczu, ale i swego byłego klubu w Poznaniu. Pozostawał z nim w kontakcie, chętnie rozmawiał z poznańskimi dziennikarzami, dzielił się opiniami na temat sytuacji Kolejorza. Kiedyś wymieniało się go nawet jako potencjalnego trenera Lecha.

– Jego lechowa tożsamość będzie dla nas nieoceniona w kontekście wprowadzania do naszego zespołu młodych piłkarzy. Tym bardziej cieszymy się, że Darek oprócz swojego cennego doświadczenia piłkarskiego i trenerskiego może podzielić się z nimi również tym związanym ściśle z naszym klubem. W Szwajcarii mógł pochwalić się sporą renomą, prowadził wykłady dla młodych trenerów i był bardzo szanowany w środowisku piłkarskim – mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha.

Rysunek Jarka Czyża pochodzi z „Alfabetu Lecha Poznań”.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Duet liderów w hokeju halowym

Rozegrano 3 mecze drugiej kolejki mistrzostw Polski w halowej odmianie hokeja na trawie mężczyzn. Niespodzianką zakończyło się spotkanie wicemistrza kraju Grunwaldu Poznań w derbowej potyczce

lech - piast, muhar

Lech już bez Muhara

Dołączył do Kolejorza latem 2019 roku. Władze klubu określiły go jako gracza z dużym potencjałem, nastawionego na osiągnięcie z Lechem sukcesów. Pozytywnie o nim wypowiedział