Biofarm pokonał Sokół Łańcut

Publiczność obejrzała doskonały, emocjonujący mecz, w dodatku zakończony zwycięstwem poznańskiej drużyny. Nie zapowiadało się na nie, bo początek należał do gości z Łańcuta. Przeważali, byli lepsi, ale tylko do uzyskania 10-punktowej przewagi. Pierwsze dwie kwarty minimalnie dla nich, po przerwie ostro zaatakowali i wyszli na wysokie prowadzenie. Także początek ostatniej kwarty należał do zespołu z Podkarpacia.

[widgetkit id=450]

Sokół był pewny swego i chciał wygrać ten mecz jak najmniejszym nakładem sił. Bardzo się to na nim zemściło. Przy stanie 70:72 Kurpisz rzutem za 3 punkty wyprowadził Biofarm na prowadzenie, pierwsze w tym meczu. W tym momencie zaczął się Wieloch show. Kapitan poznaniaków zdobył 13 punktów z rzędu rzucając za 2, za 3, osobiste. Goście mają o czym myśleć w długiej drodze powrotnej. Przegrali przez swój minimalizm.

Biofarm Basket Poznań – Sokół Łańcut 86:75(15:17, 25:26, 19:24, 27:8).
Biofarm: Wieloch 21, Struski 20, Kurpisz 12, Fiszer 11, Gruszczyński 9, Metelski 8, Konopatzki 5, Smorawiński, Czyż.