BHT Pyrki Poznań dziewiątą drużyną w Europie!

To była piłka ręczna plażowa w najlepszym wydaniu klubowym. Czołowe drużyny Starego Kontynentu spotkały się w Rumunii, w malowniczo położonej miejscowości Baia Mare, by w dniach 6-9. czerwca powalczyć o cenne trofeum klubowego mistrza Europy. Polskę w tych zawodach reprezentowała męska drużyna BHT Petra Płock oraz kobieca BHT Pyrki Poznań.

„Turniej finałowy EBT, do którego zakwalifikowałyśmy się dzięki naszym dobrym występom w poprzednim sezonie, był dla naszej drużyny prawdziwym sprawdzeniem sił w konfrontacji z najlepszymi ekipami z Europy. W Rumunii rozegrałyśmy w sumie siedem ciężkich meczów, w których wiele razy walka o punkty toczyła się do ostatnich sekund. Niestety zbyt często szala zwycięstwa przechylała się ostatecznie na korzyść naszych przeciwniczek.” – komentuje Dominika Lesińska, zawodniczka BHT Pyrki Poznań.

Rzeczywiście, poznanianki potrafiły toczyć równe boje z drużynami, w których składzie znaleźć można było reprezentantki czołowych europejskich zespołów narodowych Hiszpanii i Węgier. A o tym, do jak silnej grupy trafiły Polki powinien świadczyć fakt, że drużyny, które z niej awansowały, ostatecznie zajęły w turnieju miejsca 1-4. Pyrkom ta sztuka niestety się nie udała. Przegrywając cztery z sześciu meczów w grupie, musiały skupić się na walce o miejsca 9-12.

„Ostatecznie w Baia Mare zajęłyśmy 9. miejsce. To naturalne, że czujemy duży niedosyt, bo przy wyrównanej grze zabrakło nam momentami trochę sportowego szczęścia. Na pewno cieszymy się jednak z tego, co udało nam się w Rumunii pokazać. Uważam, że turniej stał na wysokim poziomie, a my zrobiłyśmy wszystko, bo godnie reprezentować nasz kraj na tej imprezie.” – dodała Sylwia Korniluk, bramkarka i kapitan poznanianek.  

Najlepiej punktującą zawodniczka wśród Polek była Karolina Pakosz. Skrzydłowa w siedmiu meczach zdobyła w sumie 71 punktów, rzucając 37 bramek.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Club Balonmano Playa Algeciras  

2. Multichem-Szentendrei NKE

3. Westsite Amsterdam

4. Sport Club Se­nec-Cannabis Energy Drink

5. CAIPIranhas

6. BHC 2areg

7. OVB Beach Girls

8. Club Balonmano Getasur

9. BHT Pyrki Poznan (POL)

10. Beach Girls

11. LadyBugs

12. Balonmano Playa Alcalá

13. GRD Leça – Love Tiles

14. Escola de Formação de Espinho – Os Tigres

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Dynamo Moskwa pokonane!

Sprowadzenie przez Lecha napastnika staje się coraz mniej prawdopodobne. W wygranym 2:0 sparingu z Dynami Moskwa, renomowanym rywalem z ekstraklasy rosyjskiej, oba gole zdobył 18-letni

Crnomarković w Zagłębiu Lubin

Przyszedł do Lecha z podrzędnego serbskiego klubu jako obrońca z potencjałem, nastawiony na sukces, na wypłynięcie na szerokie piłkarskie wody. Oczekiwań nie spełnił. Wyróżniał się

Zwycięski sparing Lecha w Turcji

Bandirmaspor, drużyna z zaplecza tureckiej ekstraklasy, była pierwszym sparingowym przeciwnikiem Lecha podczas zgrupowania w Turcji. Mimo zmęczenia ciężkimi treningami Kolejorz pokazał się z ciekawej strony