Bez Gumnego przeciwko Zagłębiu

Jeden z najcenniejszych zawodników polskiej ekstraklasy, Robert Gumny, nie znalazł się w meczowej osiemnastce na spotkanie przeciwko Zagłębiu Lubin. Uraz stawu skokowego nie został widać wyleczony do końca, sztab szkoleniowy wolał nie ryzykować. W składzie nie znalazł się też Tomasz Cywka, prawdopodobnie z tych samych powodów.

Zastępcą młodego bocznego obrońcy, według wszelkiego prawdopodobieństwa, będzie Marcin Wasielewski. Na drugiej stronie obrony zagra Wołodymyr Kostewycz, a parę środkowych defensorów powinni stanowić Tomas Rogne i Nikola Vujadinović.

Więcej niewiadomych jest w linii środkowej. Jest mało prawdopodobne, by Adam Nawałka nie postawił na Łukasza Trałkę i Pedro Tibę. Na skrzydłach raczej się pokażą Maciej Makuszewski i Kamil Jóźwiak. Napastnikiem prawie na pewno będzie Christian Gytkjaer, ale nie wiemy, czy wspierać go będzie Darko Jevtić, czy Joao Amaral.

Jeśli w składzie nie znajdzie się Tymoteusz Klupś, to wejdzie na boisko jako zmiennik któregoś ze skrzydłowych. W osiemnastce meczowej znaleźli się też Maciej Gajos i Timur Żamaletdinow, który może zaliczyć debiut, ale też wchodząc na boisko z ławki rezerwowych. Zasiądą na niej także obrońcy Rafał Janicki i Vernon De Marco oraz rezerwowy bramkarz, prawdopodobnie Jasmin Burić. Nieco większe szanse na grę ma Matus Putnocky.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Jak uniknąć kompromitacji?

Trener Lecha liczy na zwycięstwo w Krakowie na Wisłą, ale drużyna jest tak rozbita, rozchwiana emocjonalnie, że trzeba się liczyć z każdym wynikiem. Nawet uniknięcie

Wszystko na jedną kartę

Lato będzie w Lechu gorące. Zostanie podjęta desperacka próba ocalenia tego, co niego zostało. Maciej Skorża otrzymał pełnomocnictwo do działań radykalnych, do dowolnego kształtowania drużyny.