Atrakcyjni sparingpartnerzy Kolejorza

Broendby Kopenhaga i FC Midtjylland z Danii, Vitesse Arnhem będą przeciwnikami Lecha Poznań w meczach sparingowych. Zagra on w sumie siedem spotkań kontrolnych, głównie w Opalenicy, ale i na stadionie w Poznaniu. Nie wszyscy rywale są już znani.

Zawodnicy Lecha na pierwszych zajęciach po letnich urlopach spotkają się 13 czerwca. Jest mało prawdopodobne, by kadra do tego czasu została skompletowana, poza tym trzeba się obejść bez młodych graczy walczących z zespołem rezerw o awans i bez młodzieżowych reprezentantów kraju. Pierwszy trening odbędzie się dwa dni później, bo najpierw zawodnicy przejdą badania i testy progresywne.

Zajęcia na bocznym boisku przy ul. Bułgarskiej trwać będą przez dwa dni, a 17 czerwca zespół wyjedzie na pierwszy, 10-dniowy obóz do Opalenicy. Pierwszy sparing zaplanowany został na 19 czerwca, rywal nie jest jeszcze znany. 22 czerwca Lech zmierzy się z Widzewem Łódź, który nie awansował do I ligi i będzie od jesieni rywalem rezerw Lecha, o ile te wygrają III ligę. 26 czerwca Lech zagra z Broendby, będzie więc okazja spotkać się Kamilem Wilczkiem i Paulusem Arajuurim. Rywal kolejnego meczu, zaplanowanego na następny dzień, dopiero zostanie ustalony.

Od 28 czerwca do 7 lipca ekipa będzie trenować w Poznaniu. W tym okresie, w przeddzień powrotu do Opalenicy, rozegrany zostanie sparing z FC Midtjylland. Od 8 do 12 lipca Kolejorz znów będzie trenować w ośrodku Remes. 9 lipca zmierzy się z Vitesse. Pod koniec pobytu na zgrupowaniu rozegra jeszcze jedno spotkanie kontrolne. Po tygodniu ruszą rozgrywki ligowe.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Emocje zaczną się po ostatnim gwizdku

Jeszcze tylko jeden mecz, czyli dopełnienie ligowego obowiązku i w Poznaniu zacznie się dziać. Nikt już nie uwierzy, że wymiana części drużyny przyniesie pożądany skutek,

Porażka Warty. Pięć goli w Grodzisku

Nie udało się Zielonym pokonać w Grodzisku Wielkopolskim Śląska Wrocław. Mecz był wyrównany, zacięty, równie dobrze mógł zakończyć się remisem. Wygrała drużyna bardziej doświadczona, celniej