Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Aktualności

Lacrosse. Młode zawodniczki przed Mistrzostwami Europy

włącz .

Przygotowująca się do Mistrzostw Europy reprezentacja Polski lacrosse do lat 20 zebrała się na zgrupowaniu we Wrocławiu. Mistrzowski turniej odbędzie się w Katowicach. Wśród kandydatek na reprezentantki Polski znalazły się poznanianki z Hussard Ladies -  Marianna Depa, Zuzanna Olejnicka oraz Malwina Dziombra.

Pierwsze tegoroczne zgrupowanie prowadził nowo utworzony sztab trenerski. Trenerem głównym jest Heath Garlow, który podczas swojej wizyty w Polsce spędził również kilka dni trenując drużyny lacrosse w Poznaniu. Jego asystentką została Krystyna Dudzik, zawodniczka Poznań Hussars Ladies, a za sprawy organizacyjne odpowiadają Alicja Ogorzałek i Aleksandra Żbikowska – kapitanka poznańskiej drużyny.
Prawie 30 dziewcząt spędziło aktywny weekend poprawiając lacrossowe umiejętności. Celem treningów było zarówno doskonalenie rzucania, łapania, koordynacji, jak również bardziej rozbudowanych schematów taktycznych. Po zakończeniu zgrupowania i prawie 12 godzinach treningu dziewczyny bardzo się rozwinęły, poprawiły podstawowe elementy gry i pokazały, że zależy im na jak najlepszym przygotowaniu do turnieju. Amerykański trener zauważył ogromny postęp i bardzo chwalił swoje zawodniczki.
Tak swoje wrażenia ze zgrupowania opisała Malwina Dziombra, zawodniczka Poznań Hussars Ladies: - Było to moje pierwsze zgrupowanie i zarazem jeden z najlepszych sportowych weekendów w życiu. Kadra trenerska zapewniła wszystko, czego potrzebowałyśmy, zaczynając od poprawienia sprawności fizycznej, kończąc na motywacji do dalszego działania i ciężkiej pracy! Treningi były przeprowadzone bardzo profesjonalnie, a trenerzy wykazali się dużą cierpliwością i wyrozumiałością, dzięki którym atmosfera zgrupowania była przemiła. Nikt nie czuł się odtrącony, zajęcia zostały przeprowadzone tak, żebyśmy z każdym treningiem integrowały się coraz bardziej, dążąc do stworzenia jednej silnej drużyny. Polecam gorąco!.
Organizatorki i sztab trenerski cieszą się, że w ciągu dwóch dni zawodniczki bardzo się rozwinęły i czekają na marzec, kiedy to kadra u20 znów się spotka.