4:0 polskich hokeistek z Turczynkami w Lidze Światowej

Kobieca reprezentacja Polski  w hokeju na trawie od pewnego zwycięstwa 4:0 (1:0) z Turcją rozpoczęła rywalizację w turnieju I Rundy Ligi Światowej w Pradze. Trzy bramki z krótkich rogów strzeliła Marlena Rybacha (25, 37, 70), zawodniczka holenderskiego MHC Oranje-Rood Eindhoven, a jedną Bianca Strubbe (47) z zespołu aktualnych mistrzyń kraju AZS Politechnika Poznańska.

Biało-czerwone (20 pozycja w rankingu światowym) były faworytkami tego spotkania. Ich rywalki są najniżej notowaną (37 miejsce w rankingu) drużyną spośród pięciu startujących w Pradze. Do II Rundy Ligi Światowej (w 2017 r. w Walencji) z turnieju w stolicy Czech awansują trzy pierwsze reprezentacje. Aby awansować do finałowego turnieju Mistrzostw Świata w 2018 r. trzeba będzie zająć w Hiszpanii jedno z dwóch pierwszych miejsc.

W drugim środowym spotkaniu w Pradze Czeszki pokonały Litwinki 5:1 (3:1). W tabeli po dwóch meczach gospodynie prowadzą z 6 punktami przed Polkami i Ukrainkami po 3 punkty.

W czwartek, 1 września w trzecim dniu rywalizacji w Pradze Polki o godz. 19.00 zagrają z Ukrainkami.

(AK)

Udostępnij:

Podobne

Słabość Lecha nadzieją Luksemburczyków

Carlos Fangueiro, trener F91 Dudelange, nie ma złudzeń: Lech jest faworytem, nie ma co porównywać jakości piłkarzy obu zespołów i wysokości budżetów. Luksemburczycy nie przyjechali

Na transfery trener nie liczy

Pokonanie w dwumeczu mistrza Luksemburga da Lechowi awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Trzeba będzie łączyć występy w Europie z ekstraklasą. Trener John van den